"Ти живеш у суспільстві людському,

без людей ти не зміг би прожить,

і хоч правил багато є в ньому,

ти всі правила мусиш завчить..."

Поведінка - це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя. Серед багатьох наук, без яких не обійтись людям, є дуже особлива і необхідна для всіх - наука спілкування з людьми, наука поваги один до одного, вміння вести себе так, щоб оточуючим було з вами приємно і зручно. Наша година спілкування присвячена темі "Люди навколо нас, ми серед людей"

/Files/images/IMG-7ef1bd34d0bfe67f3057b0b74fd0a74f-V.jpg

/Files/images/IMG-d002d0b3fc5c675115e5ff2b0f5f3e71-V.jpg

/Files/images/IMG-1b5f4a3777c2ed0604facbbbf172848a-V.jpg

/Files/images/IMG-578347530e47e15212e9d9ab0a1c1fe1-V.jpg

Виступ агітбригади "Правила гарної поведінки"

/Files/images/20190221_104119.jpg

/Files/images/20190221_103742.jpg

Тиждень права

Брейн-ринг "Знавці права"

/Files/images/Тиждень права1.jpg /Files/images/тиждень права 6.jpg /Files/images/тиждень права2.jpg /Files/images/тиждень права 4.jpg /Files/images/тиждень права 3.jpg

"Екологічними стежками рідної України"

/Files/images/ек11.jpg /Files/images/фото1067.jpg /Files/images/ек1.jpg /Files/images/ек2.jpg /Files/images/фото1061.jpg/Files/images/фото1065.jpg


31.10.2011 року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України видало наказ №1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», який ми взяли за основу у плануванні виховної роботи в нашій школі

Підлітковий вік – складний відповідальний період становлення особистості, в якому формується соціальна спрямованість і моральна свідомість: моральні погляди, судження, оцінки, уявлення про норми поведінки, запозичені в дорослих. Шлях оволодіння ними відбувається через реальні стосунки, через оцінку їхньої діяльності дорослими. Не одразу підлітки усвідомлюють, що волю загартовує і навчання, що відкрите визнання своїх помилок свідчить про сміливість, що усвідомлення своєї провини – крок до відповідальності. Знання моральних норм та еталонів взаємин розуміють не завжди глибоко, тому оцінки вчинків інших категоричні, безкомпромісні. Моральні переконання ще є нестійкими, проте вони стають специфічними мотивами поведінки. З´являються власні погляди, оцінки, які можуть швидко змінитись, але й протилежну сторону підліток буде відстоювати так само пристрасно, як і іншу.

Наше завдання, як педагогів, є розвиток у підлітків вольової поведінки, використовуючи для цього емоційно привабливі цілі, підтримуючи їх наміри й уявлення про можливість досягти власного рівня домагань. Для підлітків є характерною легкість виникнення переживань, емоційної напруги, їм важко стримувати свої радість, горе, образу, гнів. Суперечливі прагнення, які виникають досить часто, ще більше підсилюють загальний емоційний фон, що призводить до виникнення стану афекту. Афективний стан може бути досить тривалим і виникати з незначного приводу. Треба вчити підлітків володіти своїми емоціями, усвідомлювати їх, говорити про них, виявляти у культурних формах.

Моральна мотивація ще не є стійкою, тому підліток легко піддається навіюванню, таким формам соціальної поведінки, які роблять його дорослим у власних очах.

Важливим для підлітків є відношення до моральних цінностей, суспільних обов´язків, друзів, рідного дому. Цей період життя дітей характеризується формуванням морально-етичної позиції. Але високий рівень імпульсивності, агресивності і невпевненості призводить до неадекватного прояву морально-етичної позиції: грубощі, суперечки, образи, негативна поведінка.

Враховуючи вікові особливості учнів основної школи, у роботі з ними ми використовуємо такі форми роботи, як години спілкування, які проводяться в кожному класі на виховних годинах. Наприклад, в 5 класі проводились години спілкування «Який Я? Яким я хочу бути?» «Дужий той, хто самого себе перемогти може», «Пізнай себе» та ін.. В 6 класі проводились виховні години «Чи щось без серця зрозумієш?», «Як долати труднощі і випробування», «Пізнай себе» та ін.. В 7 класі проводились бесіди «Я і мій характер», в 8 класі – тренінги «Як подолати невдачу?», «Кодекс чесної особистості».

Кожного понеділка на шкільній лінійці проходять усні журнали згідно плану роботи, трудові десанти, де учні можуть показати свої навички, виставки творчих робіт. Учні нашої школи приймали участь в багатьох конкурсах на районному та обласному рівні і займали там призові місця. Діти мають можливість проявити свої таланти, показати своє «Я». Так, учениця 6 класу Матвійко Вікторія зайняла 1 місце в конкурсі «Таємниці народних ремесел» в номінації «Народна вишивка», а учениця 6 класу Кравченко Карина зайняла також 1 місце в номінації «Вишивка бісером». Проявили свої літературні таланти діти і в конкурсі «Здоров´я має бути смачним». Казки «Друг пан Здоров´я» учениць 6 класу Кравченко К. та Соловйової В., і учениці 4 класу Рудковської Іри зайняли 1 місце в районному етапі і прийняли участь в обласному турі. В конкурсі «Дитячі фарби Донеччини» малюнок учениці 9 класу Мавриної Валерії зайняв 2 місце. До дня села діти прийняли активну участь в підготовці святкового концерту.

Діти прийняли активну участь в акції милосердя до Дня людей похилого віку, в акції «Серце до серця» в цьому і в минулому навчальному році. Восени провели чудове свято «Низько вклонюся тобі, вчителю!», на якому діти малу нагоду висловити слова подяки вчителям за їх нелегку працю. Але день дублера не проводили.

22 листопада провели виховну годину для учнів 5-8 класів «День пам ´яті жертв голодомору та політичних репресій». Діти дуже серйозно віднеслися до підготовки, слухачі були уважні і зосереджені,хвилиною мовчання ушанували пам´ять жертв голодомору.

З 26.11 до 10 12 проводилась акція «16 днів без насильства». Оформлений куточок плакатів «НІ – торгівлі дітьми!», проведений усний журнал «Не допустимо дитяче насильство».

Діти нашої школи прийняли участь в 3 Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок», приймали участь майже у всіх конкурсах, оголошених ЦДТ, де мали можливість проявити свої таланти. Добре співає учениця 8 класу Єрмакова Марія і учень 9 класу Колобков Роман. У фестивалі пісень про Афганістан вони прийняли активну участь і отримали грамоти. Гарно вишиває учень 8 класу Белізний Віталій, який теж приймав участь в районному етапі конкурсу «Таємниці народних ремесел».

Педагоги нашої школи докладають великих зусиль у вихованні підлітків, використовують різні форми роботи, привчають дітей диференційовано оцінювати свої досягнення і водночас бачити недоліки та перспективи покращення результатів за рахунок усунення недоліків.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 1288

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.